Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa ( 14 marzec 2019)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

  1. Dziś o godz. 19-tej młodzież przedstawi spektakl „Oskarżenie Nieśmiertelnego.” Zapraszamy.
  2. W najbliższą środę o godz. 18-tej dodatkowa intencja – obok Nowenny – o nowe, dobre powołania także z naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich szczególnie ministrantów z rodzinami.
  3. W ramach Wielkiego Tygodnia Trzy Święte Dni – Triduum Sacrum. Te dni to wielkie święto – pamiątka i przeżycie na nowo Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Prawdziwie wierzący chrześcijanin powinien znaleźć czas by uczestniczyć w tych najważniejszych i najpiękniejszych dniach w liturgii Kościoła. Szczegółowy plan znajdziemy na plakatach i w gazetce parafialnej.
  4. Dziękujemy za przeżycie ostatniej Drogi Krzyżowej.
  5. Spowiadamy w te dni do środy włącznie. W następne dni przeszkodzeni poważnymi sprawami mogą prosić o spowiedź indywidualną.
  6. Korzystajmy z prasy katolickiej.
  7. Odszedł  do wieczności Tadeusz Skulski. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu ul. Warszawska 470 zł, ul. Pustowójtówny 315 zł, Rycerstwo Niepokalanej.

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18-tej. Czuwanie przy Ciemnicy do północy.
Wielki Piątek – dzień Śmierci Chrystusa. Obowiązuje nas post ścisły. O godz. 17-tej Droga Krzyżowa, a po niej ok. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Krzyża i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja przez całą noc według następującego porządku:
20:30 – Schola
21:30 – Niepokonani w Bogu, kandydaci do bierzmowania z rodzicami
22:30 – Koła Różańcowe z Małogoszcza, Rycerstwo Niepokalanej
00:00 – Wrzosówka i Zakrucze
01:00 – Leśnica
02:00 – Bocheniec
03:00 –
Jarków, Sabianów i bloki od 1a do 6
04:00 –
Chęcińska, Langiewicza, 11 Listopada
05:00 –
Konarskiego, Jędrzejowska, Rynek
06:00 –
Osiedle  – pozostałe bloki
07:00 –
Włoszczowska, 3 Maja, Warszawska, Grochowska i Pustowójtówny
Zapraszamy do czuwania przy Grobie Bożym survival i strażaków.

Wielka Sobota i Wigilia Paschalna – Poświęcenie pokarmów od 9:00
do 12:00 co pół godziny. Poświęcenie na wioskach od godz. 9:00
Leśnica i Bocheniec, a od 9:30 Wrzosówka i Zakrucze. Organizujemy pomoc dla najbiedniejszych rodzin. Odkładamy coś dla nich ze
święconki lub składamy na ten cel dobrowolną ofiarę. O godz. 20-tej liturgia Wigilii Paschalnej – już o zmartwychwstaniu Chrystusa.
Zachęcamy do wspólnej modlitwy pełnej znaków. Przynosimy świece. Czuwanie do północy. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja o godz. 6-tej, a następnie Msza św. i dalsze Msze jak w każdą niedzielę. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. niedzielny.
Modlitwą i ofiarami wspomagamy Katolicki Uniwersytet Lubelski.