Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA ADWENTU ( 16 grudzień 2018)

Gdy Jan nauczał nad Jordanem, pytały go tłumy: „Cóż mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Kto ma dwie suknie, niech jedną da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni”. Przychodzili także celnicy, żeby przyjąć chrzest, i pytali Go: „Nauczycielu, co mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Nie pobierajcie nic więcej ponad to, ile wam wyznaczono”. Pytali go też i żołnierze: „A my, co mamy czynić?”. On im odpowiadał: „Nad nikim się nie znęcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie”. Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichrza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym”. Wiele też innych napomnień dawał ludowi i głosił dobrą nowinę.

(Łk 3,10-18)

Młodzi o Ewangelii:

Co mam robić? Dokąd mam się udać? Czy to co robię jest dobre i właściwe? Chyba każdy z nas zadawał sobie kiedyś te pytania. W dzisiejszej Ewangelii otrzymamy na nie odpowiedzi, wystarczy chcieć je dostrzec.
Jan Chrzciciel nie wyznacza nam nowej drogi, nie każe nam zostawiać rodziny czy porzucać swoje marzenia. Nie zachęca też celników do rezygnacji z dotychczasowej pracy. On wskazuje nam jak żyć miłością
i sprawiedliwością, tam gdzie jesteśmy. Jak w dzisiejszych trudnych moralnie czasach nie dać się sile tłumu. Tłum nie zawsze gna w dobrą stronę, ale wyjść z niego jest dużo trudniej niż iść wraz z nim. Potrzebujemy Boga, aby wyjść z tłumu, by żyć w prawdzie i miłości każdego dnia. Bóg przychodzi działać w naszym życiu. Przez chrzest przyjęliśmy Go aby nam pomagał. Nie tylko pouczał i wymagał ale przede wszystkim działał. Jan mówi, że przyjdzie mocniejszy  któremu nie jest godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem.  Podczas chrztu Duchem świętym będzie zaangażowany sam Bóg. Będzie działał On w naszych sercach i trwał w nich. Z Bogiem nawet największe troski życia codziennego nas nie pokonają, bo “Jeśli Bóg jest z nami to któż przeciwko nami?” Otwórz serce dla Niego, a Bóg już cię dalej poprowadzi. Amen

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

  1. W niedzielę zwaną niedzielą radości rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Znajdźmy czas dla Jezusa. Prosimy o udział w rekolekcjach każdego dnia. Msze świętedla dorosłych o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00 dla dzieci o godz. 15.30. W środę na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich chorych. Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Do chorych ciężej dotrzemy w sobotę 22.12 w godz. przedpołudniowych. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych chorych w zakrystii. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i w środę pół godz. przed każdą Mszą świętą. To już ostatnie dni adwentu. Zachęcamy wszystkich do pojednania się z Bogiem i ludźmi.
  2. Zostało trochę świec z dzieła Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jest kilka świec dużych. Zachęcamy do nabywania poświęconych opłatków. Prosimy także o zainteresowanie się naszymi kalendarzami parafialnymi i innymi kalendarzami.
  3. Dziś o godz. 15.00 na Rynku naszego Miasta świąteczny wigilijny kiermasz i koncert. Organizatorzy zapraszają.
  4. Nasz parafianin Grzegorz Lagierski z Bocheńca walczy z chorobą nowotworową. Chcemy Mu pomóc naszą modlitwą. O zdrowie dla niego odprawimy Mszę świętą. W poniedziałek o godz. 15.30. Możemy Mu pomóc w zebraniu środków na specjalistyczną kuracjęskładając do puszki przed kościołem dobrowolną ofiarę. Kwesta ta będzie prowadzona również w czasie kiermaszu na Rynku.
  5. W niedzielę Świętej Rodziny 30.12. będziemy polecać Bogu nasze małżeństwa i rodziny. O godz. 12.00 odprawimy Mszę świętą w intencji tych którzy w minionym roku przeżywali swoje większe lub mniejsze jubileusze. Prosimy o zgłaszanie tych małżeństw w zakrystii. .
  6. Przypominamy o Konkursie Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania konkursowe 4 stycznia. Koncert laureatów 06 stycznia o godz. 12.00 w naszym kościele.
  7. W najbliższy czwartek kolejne spotkanie w ramach Szkoły Słowa Bożego. – Msza św. o 17.00 po niej spotkanie na Sali parafialnej. Zapraszamy.

W poniedziałek, wtorek i sobotę wszelkie sprawy kancelaryjne proszę załatwiać po Mszy św. wieczornej – są spowiedzi rekolekcyjne w dekanacie.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu

NIEDZIELA ( 16 grudnia 2018r. )

8.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

12.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

17.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

PONIEDZIAŁEK ( 17 grudnia 2018r. )

9.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

10.30   Msza św. z nauką dla wszystkich

12.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

15.30   Msza św. z nauką dla dzieci

17.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

WTOREK ( 18 grudnia 2018r. ) DZIEŃ SPOWIEDZI

9.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

10.30   Msza św. z nauką dla wszystkich

12.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

15.30   Msza św. z nauką dla dzieci

17.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

ŚRODA ( 19 grudnia 2018r. ) DZIEŃ SPOWIEDZI

9.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

10.30   Msza św. z nauką dla wszystkich

12.00   Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia

15.30   Msza św. z nauką dla dzieci

17.00   Msza św. z nauką dla wszystkich

SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA:   Pół godziny przed Mszą Świętą.

ZIEMIA ŚWIĘTA I JORDANIA

Śladami Pana Jezusa i Narodu Wybranego

Termin:

24.06 – 01.07.2019r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – TEL AVIV   

Przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv. Nocleg w Nazarecie/ Tyberiadzie.

II DZIEŃ – JEZIORO GENEZARET – NAZARET

Góra Błogosławieństw – sanktuarium upamiętniające Kazanie Chrystusa na Górze. Tabgha – sanktuarium prymatu św. Piotra. Kafarnaum – park archeologiczny miasta z czasów Pana Jezusa. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Nazaret – bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Nocleg w Nazarecie/ Tyberiadzie.

 III DZIEŃ – GRANICA IZRAELSKO/ JORDAŃSKA – GERAZA – AMMAN

Przekroczenie granicy izraelsko/ jordańskiej. Geraza – ruiny starożytnego miasta Dekapolu. Amman – cytadela z pozostałościami miasta z czasów rzymskich i arabskich oraz muzeum archeologicznym. Nocleg w Ammanie.

 IV DZIEŃ – BETANIA NAD JORDANEM – GÓRA NEBO – MADABA – MACHERONT

Betania nad Jordanem – miejsce chrztu Pana Jezusa w wodach rzeki Jordan. Góra Nebo – sanktuarium Mojżesza w miejscu jego śmierci. Madaba – cerkiew św. Jerzego z mozaiką z VI wieku, przedstawiającą mapę krajów biblijnych. Macheront – ruiny twierdzy Heroda Wielkiego, miejsce męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela. Nocleg w Petrze.

V DZIEŃ – PETRA – GRANICA JORDAŃSKO/ IZRAELSKA – BETLEJEM 

Petra – ruiny starożytnego miasta wykutego w czerwonym piaskowcu, stolicy królestwa Nabatejczyków. Przekroczenie granicy jordańsko/ izraelskiej. Nocleg w Betlejem.

 VI DZIEŃ – BETLEJEM – JEROZOLIMA

Betlejem – bazylika Narodzenia Chrystusa, kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Grota Mleczna. Jerozolima – Wieczernik, bazylika Zaśnięcia NMP, Ściana Płaczu, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Bazylika Grobu Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

 VII DZIEŃ – JEROZOLIMA – MORZE MARTWE

Góra Oliwna – panorama miasta, meczet Wniebowstąpienia, kościół Dominus Flevit, bazylika Agonii w Ogrodzie Oliwnym, Grota Gethsemane, świątynia Grobu Maryi. Po południu Morze Martwe – możliwość kąpieli. Nocleg w Betlejem.

VIII DZIEŃ – TEL AVIV – WARSZAWA

Przelot na trasie Tel Aviv – Warszawa. Zakończenie pielgrzymki.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania 

CENA:

1720 PLN + 720 USD

CENA ZAWIERA:

– przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa

– noclegi w hotelach3*-4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 210 USD/

– wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

– przejazdy autokarem wg programu

– opłaty graniczne

– napiwki dlalokalnej obsługi

– opiekę pilota

– opiekę lokalnego przewodnika

– ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

ZPISY DO 15 GRUDNIA 2018. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.