Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Zwykła ( 17 luty 2019)

Jezus zszedł z Dwunastoma na dół i zatrzymał się na równinie; był tam liczny tłum Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jeruzalem oraz z nadmorskich okolic Tyru i Sydonu. On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: „Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom”.

Łk 6, 17. 20-26

Młodzi o Ewangelii

„Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni jesteście którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie.” „Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie” Biblia jest metaforą, powyższy fragment mówi nam o smutku, opowiada że mamy być smutni, cierpieć nędzę i głód, ale nie oto w tym chodzi. My jako chrześcijanie powinniśmy właśnie ukazywać swą radość, cieszyć się w Bogu i z Nim. Żeby dojść do Nieba, nie wystarczy „klepać paciorki” potrzeba relacji, relacji z Bogiem żywym. Bóg przychodzi w „lekkim powiewie”, ponieważ tylko spokojny wiatr potrafi przebić się przez nasze serca. To my musimy być tym lekkim powiewem Boga, dawać przykład i podawać swoją małą nieznaczącą dłoń osobie potrzebującej. Dla nas to nic wielkiego, mówimy „Sam świata nie zmienię” ale gdyby chociaż część
z nas pomogła moglibyśmy przenosić góry. Dlatego nie martwmy się że nie jesteśmy idealni, tylko dajmy działać Bogu. ON nie powołuje uzdolnionych ale uzdalnia powołanych.

Ogłoszenia parafialne:

  1. Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu i Pan jest jego nadzieją. Żyjmy według Chrystusowych błogosławieństw.
  2. W tym tygodniu: w czwartek kolejne spotkanie w ramach Szkoły Słowa Bożego. Zapraszamy na Mszę św. o gdz 17.00, a potem na rozważanie Ewangelii na salce parafialnej. W piątek święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Polecajmy Bogu osobę papieża Franciszka i dzieło rozwoju Kościoła.
  3. W tych dniach będziemy przeżywać 156 roczn. Bitwy pod Małgoszczem. Organizatorzy zapraszają do udziału w akademiach, występach artystycznych i wykładach wg dostępnego nam programu uroczystości. Zapraszamy na Mszę św. w int powstańców i Ojczyzny w najbliższą niedzielę 24 lutego a po niej Apel Poległych na cmentarzu przy mogiłach poległych.
  4. W najbliższy wtorek nasz Ks. Konrad obchodzi swoje imieniny. Już dziś dziękując mu za pracę, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiego dobra
  5. Nasz dekanat w nocy z 4/5 marca podejmie czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Gorąco zachęcamy naszych parafian o podjęcie tej modlitwy. Wyjazd 4 marca o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Komunikat Biskupa Kieleckiego na Jubileusz 25-lecia KSM w Diecezji Kieleckiej

            Drodzy Diecezjanie, Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Troska Kościoła o ludzi młodych jest bardzo ważnym zadaniem, czego przykładem był ostatni Synod Biskupów poświęcony młodzieży i Światowe Dni Młodzieży w Panamie z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Jedną z form zrzeszających młodych ludzi jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży powstałe w latach 30-tych XX wieku, a odrodzone w latach 90-tych. Patronami odnowionego Stowarzyszenia zostali: św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna. W sobotę – 23 lutego br. w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach odbędą się uroczyste obchody 25-lecia KSM Diecezji Kieleckiej. Obecnie w Polsce jest ok. 15 tysięcy członków Stowarzyszenia. Na terenie Diecezji Kieleckiej ok. 220 młodych ludzi działa w 10 oddziałach w parafiach: Bieliny, Bodzentyn, św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, Chęciny, Ducha Świętego w Kielcach, św. Jadwigi Królowej w Kielcach, Leszczyny, Łopuszno, Skała i Stojewsko. W oddziałach parafialnych odbywają się cotygodniowe spotkania formacyjne, podczas których młodzi umacniają się w wierze i omawiają aktualne wydarzenia z życia Kościoła i świata. Wspólna modlitwa, rekolekcje i dni skupienia kształtują relację z Panem Bogiem i z Kościołem. To z kolei wpływa na zaangażowanie młodzieży w życie wspólnoty parafialnej i lokalnej społeczności.KSM pragnie docierać do ludzi młodych. Dla nich organizuje warsztaty, a także coroczne wydarzenia: Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, Wieczór z bł. Karoliną, Nocną Drogę Krzyżową z Kielc na Święty Krzyż, Konferencję Walentynkową, Bierzmoreko, czyli weekendowe dni skupienia dla kandydatów do bierzmowania w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej. Zachęcam Was, Młodzi, abyście wstępowali w szeregi KSM-u. W Stowarzyszeniu znajdziecie wielu przyjaciół, a przede wszystkim Jezusa Chrystusa. Wszystkim Diecezjanom, a szczególnie rodzicom naszej młodzieży, polecam dzieło KSM-u modlitewnej pamięci i z serca błogosławię.

Wasz biskup Jan Piotrowski
KURIA DIECEZJALNA W KIELCACH