Galeria

Noc Świętych 2019

GRAND PRIX dla scholi Boże Echo

W dniach 26 i 27 października schola Boże Echo brała udział w II Bolmińskim Festiwalu Pieśni Maryjnej  – Totus Tuus na górce, gdzie zdobyła Nagrodę Grand Prix. Zaprezentowała dwa wzruszające utwory „Nasza Matka Bolejąca” i „Ostatni”. Szczególnie drugi utwór poruszył serca wszystkich zgromadzonych. Piosenka ta została skomponowana ku pamięci zmarłej koleżanki ze scholi Natalii.

Występ został doceniony i bardzo dobrze przyjęty przez widownię i jury, które zwróciło uwagę m.in. na dobór repertuaru, ogólne wrażenie artystyczne, interpretację utworu oraz oczywiście przepiękne wykonanie wokalne i instrumentalne.

Niedzielny  koncert laureatów  poprzedzony był Mszą Świętą oraz wykładem ojca Jakuba Zawadzkiego z Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie na temat nauczania świętego Jana Pawła II „Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją. Niech w waszych sercach rozbrzmiewa echo Jej fiat” tak mówił nasz święty.

Zwieńczeniem festiwalu był wspólnie zaśpiewany Apel Maryjny.

Serdecznie dziękujemy organizatorom festiwalu oraz mieszkańcom Bolmina za ciepłe przyjęcie i niezwykłą gościnność. Bardzo cieszymy się z sukcesu scholki, mając świadomość, że robią to na cześć Maryi.

Była to dla wszystkich  muzyczna i duchowa uczta.

 

 

W dniach 5 – 6 października 2019r. nasza schola Boże Echo wraz z rodzicami i opiekunami wzięła udział w XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Maryjnej „ Ad gloriam Deiparae” w Bochni. Specjalnie na tę okoliczność pod czujnym okiem ks. Konrada i p. Marleny został przygotowany niezwykle wzruszający utwór p.t. „Nasza Matka Bolejąca”.
Na konkurs  przybyło bardzo wielu solistów i zespołów z całej Polski. Przesłuchania trwały przez cały dzień. Późnym wieczorem, tuż przed koncertem Beaty Bednarz ogłoszono listę laureatów, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału, mającego się odbyć w niedzielę. Wśród finalistów solistów znalazły się tylko trzy zespoły. Dwóm z nich przyznano trzecie miejsce. Nasza schola Boże Echo otrzymała wyróżnienie, statuetkę i nagrodę pieniężną. Jury doceniło talent wokalny grupy oraz sposób interpretacji utworu.
          Wyjazd na Festiwal stał się także okazją do zintegrowania się grupy i zwiedzenia Bochni. Dzięki zaangażowaniu naszych opiekunów zwiedziliśmy bocheński zamek, słynną kopalnię soli, w której przy genialnej akustyce odbyła się próba przed finałowym koncertem. Mimo deszczowej, jesiennej aury wyjazd na Festiwal był bardzo udany – zmęczeni ale szczęśliwi wieczorem wróciliśmy do domu.

 

XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

W dniu 28 września 2019 r. odbył się jubileuszowy XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Przyświecało mu hasło „Krzyż Twój to moja Arka”

Do sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego pieszo dwunastoma trasami  prowadzonymi przez przewodników PTTK przybyło ok. 3.5 tys. pielgrzymów z wielu zakątków regionu świętokrzyskiego.  

Nasza grupa pielgrzymów licząca ponad 40 osób pod opieką ks. Tomasza zmierzała na Święty Krzyż trasą o nazwie „Widokowa” , której długość wynosiła ok. 10 km. Pielgrzymka rozpoczęła się spotkaniem przed Domem Opieki w Nowym Skoszynie. Podczas wędrówki tą trasą podziwialiśmy widoki na Pasmo Jeleniowskie, Chełmową Górę i Święty Krzyż.

Zwieńczeniem pielgrzymowania była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz, a koncelebrowali bp Jan Piotrowski, bp Marian Florczyk, ojcowie oblaci oraz wielu innych kapłanów.

Eucharystia była uwielbieniem Boga za dar zbawienia, które przyszło przez Krzyż oraz dziękczynieniem za Świętego Jana Pawła II – Honorowego Przewodnika Świętokrzyskiego. Pielgrzymi modlili się także o błogosławieństwo Boże dla Ojca Świętego Franciszka, diecezji,  uczestników rajdu i ich rodzin.